Zimowe szaleństwo – #SKSonICE połączony z briefingiem prasowym

Zimowe szaleństwo – #SKSonICE połączony z briefingiem prasowym

Data: 2020-03-04

4 marca 2020 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbył się briefing prasowy dot. Programu Szkolny Klub Sportowy, połączony z aktywnościami sportowo-rekreacyjnymi dla dzieci i młodzieży na lodowiskach Zimowego Narodowego. W wydarzeniu uczestniczyli Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski oraz medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.

Wydarzenie rozpoczęło się od rozgrzewki, którą poprowadziili Kacpa – Kacper Lachowicz z Panią Minister Sportu oraz zaproszonymi sportowcami. Następnie dzieci razem ze sportowcami udały się na lodowiska, na których czekały liczne atrakcje rekreacyjno-sportowe przygotowane przez naszych instruktorów.

Podczas imprezy nie zabrakło części oficjalnej. Odbył się briefing prasowy z udziałem Ministra Sportu, Ministra Edukacji,

- Wyzwaniem współczesnego świata jest aktywizacja młodego pokolenia oraz walka z otyłością dzieci i młodzieży. Zajęcia, które prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy, zachęcają uczniów do podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej w szkole. Tylko w tym roku w Ministerstwie Sportu na realizację programu przeznaczyliśmy ponad 54 miliony złotych. Zależy nam, aby w przyszłości zwiększyć udział w programie najmłodszych dzieci, aby dbanie o kondycję fizyczną było dla nich czymś naturalnym – powiedziała Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Podstawowym celem Programu Ministerstwa Sportu jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Pozalekcyjne zajęcia w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych i nowoczesnych formach. W tym roku w zajęciach realizowanych w ramach #programSKS uczestniczyć będzie ponad 360 000 dzieci i młodzieży. Program realizowany jest w 100% powiatów i ponad 90% gmin w całej Polsce.

 

- Zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, to jeden z naszych priorytetów. Cieszę się, że rządowy Program SKS spotyka się z tak dużym zainteresowaniem uczniów, a także rodziców, którzy chętnie wysyłają dzieci na dodatkowe, bezpłatne zajęcia sportowe w szkole. Niezwykle cenne jest zatem to, że kolejne rządowe środki finansowe zostały przeznaczone na rzecz rozwijania Programu SKS, a tym samym na zdrowie naszych dzieci – powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Podczas wszystkich SKS-owych eventów chcemy, aby #społecznośćSKS mogła spotkać się ze sportowcami, aby czerpać od nich wiedzę oraz motywację do działania. Podczas dzisiejszych zmagań na lodzie uczestników motywowały medalistki z Rio de Janeiro 2016: Natalia Madaj-Smolińska – złota medalistka, Oktawia Nowacka – brązowa medalistka i Monika Michalik – brązowa medalistka.

 

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji z naszym Facebook'u. 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI