Wracamy do formy! - ruszamy z nową akcją edukacyjną SKS

Wracamy do formy! - ruszamy z nową akcją edukacyjną SKS

Data: 2021-08-18

„Wracamy do formy!” – akcja edukacyjna Programu Szkolny Klub Sportowy.

Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, Operator Programu Szkolny Klub Sportowy we współpracy ze sportowcami – mistrzami w swoich dyscyplinach, zainaugurował akcję edukacyjną, promującą aktywność fizyczną i udział w zajęciach SKS. Sportowcy, w krótkich formach filmowych, zachęcają do podejmowania aktywności i prezentują różne dyscypliny sportu. 

Akcja nieprzypadkowo rusza teraz, na fali sportowych emocji wywołanych występami naszych reprezentantów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Druga część zaplanowana jest na wrzesień. Powrót do szkoły ma być też okazją do uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach sportowych.

Aktywność fizyczna to jeden z filarów zdrowego i szczęśliwego życia. Kto opowie o tym lepiej i kto ma więcej autorytetu w tym temacie niż gwiazdy sportu? Dlatego to sportowcy są bohaterami akcji edukacyjnej, która ma zachęcić do wstania sprzed ekranów komputerów, telewizorów, z kanap oraz foteli i podjęcia aktywności. A aktywnym można być wszędzie.

W obecnym, szczególnym czasie, po nauczaniu zdalnym, gdy wśród dzieci i młodzieży zauważa się dużo problemów z kondycją fizyczną, nadwagą, uzależnieniem od mediów, depresją oraz zaburzeniami relacji społecznych, Instytut Sportu wychodzi ze sprawdzoną inicjatywą zaangażowania się w sport. Sport jest doskonałą zabawą, tworzy pozytywne relacje z rówieśnikami i pozwala czerpać satysfakcję z pokonywania własnych słabości.

Program Szkolny Klub Sportowy  ma  na celu stworzenie jak największej grupie dzieci i młodzieży, niezależnie od statusu materialnego, możliwości uczestniczenia w zorganizowanych, systematycznych i atrakcyjnych zajęciach sportowych. Ten cel jest szczególnie ważny w dobie pandemii COVID-19.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy wynika, że w związku z ograniczeniami w dostępie do różnych form aktywności, wynikającymi z m.in. unormowań prawnych, które miały na celu zapobieganiu rozwojowi epidemii, wyraźnie spadła sprawność fizyczna dzieci i młodzieży. Zauważa się też wzrost masy ciała. Badania socjologiczne pokazują, że w wyniku mniejszej aktywności fizycznej, w porównaniu do lat ubiegłych, zwiększyła się ilość dolegliwości zdrowotnych, też w sferze emocjonalnej. Aktywność fizyczna ma być narzędziem do odwrócenia tego trendu. Każda możliwość podjęcia aktywności może okazać się „na wagę złota”. Nie bez powodu podkreśla się, że ruch to lek, a dodatkową dawkę tego naturalnego lekarstwa dzieci i młodzież otrzymują na zajęciach SKS – mówi Dyrektor Instytutu Sportu Urszula Włodarczyk

Do aktywności zachęcać będą:

 • * Aleksandra Mirosław – olimpijka z Tokio, Mistrzyni Świata we wspinaczce sportowej,
 • * Natalia Kaczmarek – Mistrzyni Olimpijska z Tokio, Mistrzyni Polski w biegu na 400m,
 • * Joanna Jóźwik – dwukrotna olimpijka, medalistka imprez mistrzowskich w biegu na 800m,
 • * Kamila Żuk – Mistrzyni Europy w biathlonie,
 • * Emilia Ankiewicz – płotkarka, półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro,
 • * Roksana Słupek – wielokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie, olimpijska nadzieja na Igrzyska w Paryżu w 2023 roku,
 • * Natalia Maliszewska – łyżwiarka szybka, multimedalistka imprez mistrzowskich w short tracku.

Jako pierwsza do aktywności zachęca niepowtarzalna Aleksandra Mirosław.

Osiągnąć szczyt to marzenie wielu sportowców. W ekspresowym tempie mknie ku temu Ola, która jadąc do Tokio, marzyła o finale i rekordzie olimpijskim. Zrobiła to w niesamowitym stylu, bijąc rekord świata! Ola jest kobietą, która dzięki swojej sile i determinacji doskonale wie, jak dążyć do celu.

Posłuchajcie wskazówek naszej mistrzyni i złapcie bakcyla wspinaczki! [Facebook, Youtube

Śledźcie nasze social media! 

Facebook: www.facebook.com/szkolnyklubsportowy

Instagram: www.instagram.com/programsks/

 

Bądź aktywny - przyjdź na SKS/dołącz do społeczności SKS!

 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

 • 2021-06-25

  Sportowych i bezpiecznych WAKACJI!

 • 2021-05-17

  JESZCZE WIĘCEJ ZAJĘĆ SKS – OD TERAZ TRZY RAZY W TYGODNIU

 • 2021-08-19

  #SKSkibicuje podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej