WIOSENNA EDYCJA TESTÓW SPRAWNOŚCIOWYCH

WIOSENNA EDYCJA TESTÓW SPRAWNOŚCIOWYCH

Data: 2022-04-27

SKSowi Nauczyciele, SKSiaki, zaczynamy czas wiosennych testów sprawnościowych. Dwa razy w roku wszyscy uczestnicy zajęć w Programie Szkolny Klub Sportowy muszą zmierzyć się z biegiem krótkim, biegiem długim i zwisem na drążku. Testy sprawdzają wytrzymałość, szybkość i siłę każdego uczestnika zajęć SKS.

Prosimy, szczególnie Nauczycieli, o wnikliwe zapoznane się z poniższymi informacjami:

TESTY SPRAWNOŚCIOWE – jak przeprowadzić i przesłać wyniki

Jednym z założeń Programu SKS jest realizacja testów sprawnościowych dwa razy w roku – wiosną i jesienią, podczas których każdy uczestnik powinien zostać poddany wymaganym pomiarom oraz próbom sprawnościowym.

W dniu 27 kwietnia rozpoczęliśmy wiosenną edycję testów, a na ich realizację jest czas do 15 czerwca. W dzienniku elektronicznym została uruchomiona możliwość rozpoczęcia testów sprawnościowych w grupach ćwiczebnych. Od momentu rozpoczęcia testu w dzienniku elektronicznym na jego uzupełnienie jest 21 dni.

Prawidłowy przebieg realizacji testów sprawnościowych:

 1. Rozpoczęcie testu w dzienniku elektronicznym SKS.
 2. Pomiary, realizacja prób (maks. 21 dni).
 3. Wprowadzenie i wysłanie wyników w dzienniku elektronicznym SKS.
 • Zachęcamy do zapoznania się z pełną instrukcją realizacji i wysłania wyników testów sprawnościowych: LINK
 • Zachęcamy również do pobrania i wydrukowania arkusza pomocniczego: LINK

Realizacja testów sprawnościowych w każdej grupie ćwiczebnej jest obowiązkiem każdego nauczyciela realizującego Program SKS. Niewywiązanie się z obowiązku może skutkować konsekwencjami prawnymi.

MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW W GRUPIE ĆWICZEBNEJ

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 założenia Programu SKS pozwalały na mniejszą liczbę uczestników w grupie ćwiczebnej. Zapis w ogłoszeniu Programu SKS na 2022 rok brzmi: „Jeśli sytuacja epidemiczna uniemożliwi spełnienie limitu minimalnej liczebności w grupie ćwiczebnej, dopuszczalne jest zmniejszenie liczby uczestników zajęć.”

Ze względu na unormowanie się sytuacji epidemicznej i zniesienie obostrzeń związanych z pandemią, od 9 maja zostaje przywrócony wymóg posiadania min. 15 uczestników w grupie ćwiczebnej SKS. Nauczyciele, którzy w swoich grupach ćwiczebnych posiadają mniej niż 15 uczniów są zobowiązani do uzupełnienia listy uczestników do 9 maja.

O czasowości braku wymogu posiadania w grupie ćwiczebnej min. 15 uczestników informował komunikat w panelu głównym nauczyciela o treści: „Informujemy, że jest to dopuszczalne tylko na czas pandemii. Po zakończeniu pandemii ponownie wymagana będzie liczba 15 uczniów w grupie, dlatego zalecamy już teraz stworzenie grupy składającej się z min. 15 uczniów.”

O ewentualnych zmianach sytuacji epidemicznej i ich wpływie na realizację Programu SKS prowadzący zajęcia będą informowani na bieżąco.

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

 • 2022-04-16

  WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 2022!!!

 • 2022-02-28

  #programSKS po raz szósty! Do zobaczenia na zajęciach!

 • 2022-05-11

  Z SKS NA IGRZYSKA! SZUKAMY SPORTOWYCH TALENTÓW.