#społecznośćSKS na wyjątkowym treningu w klubie wioślarskim LOTTO-Bydgostia

#społecznośćSKS na wyjątkowym treningu w klubie wioślarskim LOTTO-Bydgostia

Data: 2021-09-24

„Szukamy sportowych talentów” – uczestnicy programu Szkolny Klub Sportowy na wyjątkowym treningu w klubie wioślarskim LOTTO Bydgostia

 

Pilotażowy projekt identyfikacji talentów sportowych

W ramach programu Szkolny Klub Sportowy rusza pilotażowy projekt identyfikacji talentów sportowych. Projekt będzie realizowany przy współpracy z klubami i związkami sportowymi. Założeniem jest stworzenie atrakcyjnych wydarzeń sportowych, podczas których będziemy mogli ocenić predyspozycje oraz wyłonić talenty sportowe w danej dyscyplinie.

Pierwszy event wioślarski odbył się w Bydgoszczy przy współpracy z klubem - Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz, a razem z trenerami zajęcia poprowadzili:

 • Natalia Madaj-Smolińska – złota medalistka z Rio de Janerio 2016,
 • Magdalena Fularczyk-Kozłowska – złota medalistka z Rio de Janerio 2016,
 • Katarzyna Zillmann – srebrna medalistka z Tokio 2020.

„Sport jest doskonałą zabawą, tworzy pozytywne relacje z rówieśnikami i pozwala czerpać satysfakcję z pokonywania własnych słabości. Dzięki niemu stajemy się silniejszymi ludźmi. Cieszę się, że dzięki takim inicjatywom możemy szukać sportowych talentów, które mam nadzieje będą kontynuować medalowe tradycje polskich wioseł.” – stwierdziła mistrzyni olimpijska Natalia Madaj-Smolińska.

Wydarzenie rozpoczęło się od rozgrzewki, a następnie odbył się wspólny trening na ergometrach wioślarskich. Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość sprawdzić, jak się pływa w profesjonalnej łodzi na wodzie razem z naszymi medalistami. Najlepsi uczestnicy, którzy wyróżnili się swoją sprawnością fizyczną, zostali zaproszeni na trening do klubu LOTTO Bydgostia.

Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia jest najbardziej utytułowanym klubem wioślarskim w Polsce, który zdobywał tytuły mistrzowskie najwięcej razy z rzędu. LOTTO-Bydgostia jest 33-krotnym Drużynowym Mistrzem Polski. Do dnia 08.08.2021 roku sportowcy LOTTO-Bydgostia zdobyli na imprezach światowych 176 medali, a na mistrzostwach Polski 2059 medali.

 

Program wspiera PKN Orlen.

Od pierwszej edycji Program SKS wspiera PKN Orlen. - PKN ORLEN to największy sponsor polskiego sportu, który angażuje się zarówno w sukcesy zawodowych sportowców, jak i w rozwój przyszłych mistrzów. Popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży jest niezwykle istotna, a program Szkolny Klub Sportowy to ważny element tych działań.

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

 • 2021-09-09

  Inauguracja #programSKS - briefing prasowy "Wracamy do formy"

 • 2021-08-18

  Wracamy do formy! - ruszamy z nową akcją edukacyjną SKS

 • 2021-10-06

  Jesienna edycja testów sprawnościowych