Sporty wodne i wypoczynek nad wodą - !! bądź bezpieczny !!

Sporty wodne i wypoczynek nad wodą - !! bądź bezpieczny !!

Data: 2022-07-13

Woda to radość, zabawa, energia, relaks, ale też siła natury, której nie można lekceważyć. Aktywności w wodzie i na wodzie, to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu w czasie wakacji. Jednak niezależnie, czy jest to morze, rzeka, czy jezioro, woda jest niebezpiecznym żywiołem, z którym trzeba wiedzieć, jak się obchodzić.

Dlatego właśnie od wody zaczynamy akcję Bądź aktywny, bądź bezpieczny! Do współpracy zaprosiliśmy dwóch panów, którzy o sportach wodnych wiedzą bardzo, bardzo dużo.

Sebastian Karaś to pływak specjalizujący się w pływaniu długodystansowym w wodach otwartych. Jako pierwszy człowiek pokonał Bałtyk. W swoim pływackim CV ma też kanał La Manche i rekordy na trasie Gdynia – Hel – Gdynia.

Marcin Korcz pewnie kojarzy się przede wszystkim ze sceną teatralną i planem filmowym, bo jest aktorem, Laureatem Telekamery w kategorii Nadzieja telewizyjna.  Zagrał główną rolę w filmie Być jak Kazimierz Deyna. Znany jest również z ról m. in. w serialach  Przyjaciółki, O mnie się nie martw.  Ale poza aktorstwem jest też promotorem aktywnego stylu życia. Sam jest zapalonym kitesurferem. Na desce z latawcem potrafi zrobić niemal wszystko.

Mimo że dla Sebastiana i Marcina woda jest naturalnym środowiskiem, obaj podkreślają, że czują przed nią duży respekt i zawsze przestrzegają pewnych zasad, dzięki czemu z aktywności nad wodą wyciągają tylko najlepsze wrażenia.

Czerwona flaga na plaży, wzburzone morze, wysokie fale, zakaz kąpieli – nawet tak fantastyczny pływak, jak Sebastian nie wchodzi wtedy do wody.

Kajaki, żaglówki – obowiązkowo kapok, a na skuterze wodnym dodatkowo kask – to zasady, o których przypomina Marcin.

Świadomość zagrożeń, rozsądek i odpowiedzialne zachowanie, to gwarancja, że sporty wodne i wypoczynek nad wodą będą zawsze fajną przygodą.

Szukajcie filmu z naszymi bohaterami w sekcji VIDEO 

 https://www.szkolnyklubsportowy.pl/badz-aktywny-badz-bezpieczny

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2022-07-06

    „Bądź aktywny, bądź bezpieczny!” – akcja edukacyjna Programu Szkolny Klub Sportowy.

  • 2022-07-22

    Rower, rolki - !! trzymaj formę, bądź modny, bądź bezpieczny !!