Rower, rolki - !! trzymaj formę, bądź modny, bądź bezpieczny !!

Rower, rolki - !! trzymaj formę, bądź modny, bądź bezpieczny !!

Data: 2022-07-22

Jazda na rowerze od lat jest w Polsce najpopularniejszą aktywnością. Rower jest środkiem transportu wykorzystywanym na dojazdy do szkoły, do pracy, czy na zakupy. Rower, to też świetny sposób na poznawanie okolicy, tej bliższej i tej dalszej. I przede wszystkim, jazda na rowerze pozwala trzymać formę.

Natomiast rolki są tak fajną aktywnością, że potrafią skutecznie odciągnąć sprzed ekranów komputerów, smartfonów i telewizorów niemal każdego. Jazda na rolkach wzmacnia układ krążenia, dotlenia organizm, poprawia koordynację. Ponadto, doskonale wzmacnia mięśnie całego ciała. To tylko niektóre z zalet. Żeby się świetnie bawić na rolkach, wcale nie potrzeba skateparku.

Każdy może czerpać radość z jazdy na rowerze i rolkach… i każdy może robić to tak, żeby było bezpiecznie! Jest kilka ważnych zasad.

Zasady te doskonale zna Natalia Maliszewska – łyżwiarka szybka, olimpijka, multimedalistka imprez mistrzowskich w short tracku i od lat Wielka Przyjaciółka Programu Szkolny Klub Sportowy.

Natalia, poza lodowiskiem, trenuje też na rowerze oraz jeździ na rolkach. W czasie tych aktywności trzyma się pewnych zasad, które ograniczają do minimum ryzyko wypadku.

  1. Kask to podstawa. Zawsze jeżdżę z głową w kasku – tej zasady nie łamiemy nigdy.
  2. Używaj ochraniaczy niezależnie od stroju. Sukienka, marynarka na rolkach, czy miejskim rowerze? Żaden problem – może być modnie, komfortowo i bezpiecznie.
  3. Jeździsz słuchając muzyki? To nie jest bezpieczne, ale jeżeli ktoś nie wyobraża sobie jazdy bez muzyki, to trzeba robić to tak, aby słyszeć otoczenie.
  4.  No i najważniejsze! Nie patrz w telefon podczas jazdy. Miejsce telefonu jest w kieszeni, albo w plecaku.

Koniecznie musicie zobaczyć film z Natalią!!! Szukajcie w sekcji VIDEO:

 https://www.szkolnyklubsportowy.pl/badz-aktywny-badz-bezpieczny

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2022-07-13

    Sporty wodne i wypoczynek nad wodą - !! bądź bezpieczny !!

  • 2022-08-05

    KONKURS FOTO —  BĄDŹ AKTYWNY, BĄDŹ BEZPIECZNY, RÓB ZDJĘCIA I ZGARNIAJ NAGRODY!!!