„Bądź aktywny, bądź bezpieczny!” – akcja edukacyjna Programu Szkolny Klub Sportowy.

„Bądź aktywny, bądź bezpieczny!” – akcja edukacyjna Programu Szkolny Klub Sportowy.

Data: 2022-07-06

Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, Operator Programu Szkolny Klub Sportowy we współpracy ze znanymi sportowcami i rozpoznawalnymi influenserami, kojarzonymi z aktywnością fizyczną – mistrzami w swoich dyscyplinach, przygotował kampanię edukacyjną promującą bezpieczeństwo podczas różnych, popularnych wakacyjnych aktywności. Gwiazdy – sportowcy i influenserzy, w krótkich formach filmowych będą zachęcać do podejmowania aktywności i przypominać o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas tych aktywności.

Skąd pomysł na kampanię?

Aktywność fizyczna to jeden z filarów zdrowego i szczęśliwego życia. Kto opowie o tym lepiej i kto ma więcej autorytetu w tym temacie niż gwiazdy sportu i gwiazdy kultury, które wzbudzają pozytywne emocje wśród młodych ludzi? Zapewne nikt. Dlatego zapraszamy rozpoznawalnych sportowców, aktorów, prezenterów do udziału w kampanii edukacyjnej Programu Szkolny Klub Sportowy.

W tym szczególnym czasie, po nauczaniu zdalnym, gdy wśród młodzieży zauważamy dużo problemów z kondycją fizyczną, nadwagą, uzależnieniem od mediów, depresją oraz zaburzeniami relacji społecznych, wychodzimy ze sprawdzoną inicjatywą zaangażowania się w sport. Aktywność fizyczna jest doskonałą zabawą, tworzy pozytywne relacje z rówieśnikami i pozwala czerpać satysfakcję z pokonywania własnych słabości. Dzięki niej stajemy się silniejszymi ludźmi. Zdrowie fizyczne i atrakcyjna sylwetka, to również wynik pozytywnej energii, która płynie ze sportu. Wakacje do doskonały czas, żeby w różny sposób zadbać o formę.

Miasto, góry, woda – to w tych środowiskach dzieci i młodzież podejmują najwięcej aktywności podczas wakacji. Tu też czyha najwięcej zagrożeń, często wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań. Rokrocznie statystyki utonięć, wypadków w górach i tych najbardziej powszechnych, czyli w miastach są coraz wyższe.

CHCEMY, ŻEBY AKTYWNOŚĆ BYŁA DLA KAŻDEGO BEZPIECZNA!!!

W atrakcyjny sposób przypomnimy o zasadach bezpieczeństwa i będziemy pokazywali, co robić, by aktywności w mieście, w wodzie, na wodzie i nad wodą oraz wyprawy w góry, te wysokie i te niższe, sprawiały dużo frajdy, poprawiały formę, ale nie były zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Na naszej stronie internetowej oraz na profilach na Facebooku i Instagramie w każdym tygodniu wakacji pojawią się spoty edukacyjne i inne materiały z naszymi superbohaterami. Zadowoleni powinni być szczególnie fani komiksów. Będą też konkursy. Zaglądajcie na:

Facebook: www.facebook.com/szkolnyklubsportowy  

Instagram: www.instagram.com/programsks/

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2022-07-22

    Rower, rolki - !! trzymaj formę, bądź modny, bądź bezpieczny !!

  • 2022-08-05

    KONKURS FOTO —  BĄDŹ AKTYWNY, BĄDŹ BEZPIECZNY, RÓB ZDJĘCIA I ZGARNIAJ NAGRODY!!!

  • 2022-07-13

    Sporty wodne i wypoczynek nad wodą - !! bądź bezpieczny !!