Wielki entuzjazm w Otmuchowie po zajęciach z korfballu

Wielki entuzjazm w Otmuchowie po zajęciach z korfballu

Data: 2018-02-16

W czwartkowe popołudnie (15 lutego 2018 roku) odbyły się ostatnie warsztaty z korfballu, które były nagrodą internautów w konkursie „SKS łączy pokolenia”. Prawie 600 kilometrów z Warszawy do Otmuchowa? Dla reprezentantów Polski  żadna odległość nie jest przeszkodą, aby pokazać uczniom ze Szkoły Podstawowej w Otmuchowie czym jest korfball.

Na miejscu spotkała nas miła niespodzianka, przed warsztatami odbyła się uroczystość przekazania sprzętu sportowego, w której wziął udział pan Jan Wożniak - burmistrz miasta i gminy Otmuchów, pani Joanna Dzido – prezes Opolskiego Szkolnego Związku Sportowego, a także dyrektor szkoły w Otmuchowie. Warsztaty umilił świetnie przygotowany występ taneczny dziewczynek uczestniczących na co dzień w zajęciach SKS.

Zanim rozpoczęliśmy swoją przygodę i poznaliśmy tajniki korballu wspólnie z rodzicami obejrzeliśmy film, o tym jak zajęcia SKS łączą różne pokolenia. Filmik był naprawdę udany i bardzo wzruszający. Uważam, że zasłużenie został nagrodzony, radości z wygranej szkoły z Otmuchowa nie ukrywała prezes Opolskiego SZS.

Otmuchów to gmina, która w województwie Opolskim znana jest z koszykówki, dlatego wszyscy z wielkim entuzjazmem zareagowali na wieść nie tylko o wygranych warsztatach, ale i sporcie z jakim przyszło się zmierzyć uczestnikom programu SKS . Cieszymy się, że takiej małej gminie, jak Otmuchów udało pokonać się rywali z całej Polski. Przede wszystkim jesteśmy jednak dumni z dzieci, które zaangażowały się w program SKS i sam konkurs – mówił burmistrz Otmuchowa.

To były dwie godziny pełne zabawy, pozytywnej energii, a także nauki. Kofball został zaprezentowany  jako sport będący doskonałym uzupełnieniem zajęć z wychowania fizycznego, propagujący zdrowy styl życia oraz zachęcający do aktywności ruchowej. Warsztaty z historii sportu, teorii rzutów oraz gry właściwej poprowadzili członkowie kadry narodowej. To były świetne zajęcia. Fajnie, że kosze zostają w naszej szkole i będziemy mogli wspólnie grać nie tylko w koszykówkę, ale i korfball – komentowali uczniowie.

Przede wszystkim chcieliśmy przekazać dzieciakom oraz przedstawicielom władz w Otmuchowie, że są też inne sporty, dzięki którym można się fajnie bawić efektywnie spędzać czas. Nie tylko siatkówka, czy koszykówka, ale właśnie korfball, który niejednokrotnie pozwala się wyróżniać szkołom na tle województwa czy Polski – mówił Rafał Diadik, kapitan Reprezentacji Polski w korfballu. 

Dzieci wraz z rodzicami pełni entuzjazmu i chęci do regularnej gry opuścili boisko, by wspólnie, całymi rodzinami obejrzeć mecz koszykówki, który rozpoczął się bezpośrednio po naszych zajęciach. Możemy świadomie powiedzieć, że SKS łączy pokolenia, a korfball na stale zagości na zajęciach SKS w Otmuchowie.

Za relację z warsztatów dziękujemy Dyźkowi Krzyżanowskiemu. 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-01-23

    #SKSłączyPOKOLENIA – Łącznościowcy odebrali nagrody!

  • 2017-12-18

    Program "Szkolny Klub Sportowy" - konkurs na operatora krajowego i wojewódzkiego programu

  • 2018-02-12

    Ruszyła kolejna edycja programu Szkolny Klub Sportowy