Wiek biologiczny, test skoczności i inne badania w Instytucie Sportu

Wiek biologiczny, test skoczności i inne badania w Instytucie Sportu

Data: 2019-05-30

- Ocena wieku biologicznego jest niezbędna w procesie naboru i selekcji w celu trafnej identyfikacji osób uzdolnionych motorycznie wśród młodocianych zawodników. Porównanie wyników testów prowadzonych w procesie treningowym w relacji do rzeczywistego wieku zaawansowania rozwoju dziecka, umożliwia trafną ocenę jego efektów. - mówi dr Anna Pastuszak z Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego, która pełni funkcję koordynatora badań. 

Dzisiaj odwiedziły nas dwie grupy uczestników programu SKS ze Szkoły Podstawowej nr 303 w Warszawie. Zarówno młodzi siatkarze, jak i początkujące siatkarki zostali poddani kompleksowym badaniom mającym na celu identyfikację talentów i określenie sportowych predyspozycji.

W ramach realizowanego badania zostanie określony wiek biologiczny uczestników oraz oszacowana będzie ich wysokość dorosła. Kto nie chciał by wiedzieć ile centymetrów może jeszcze urosnąć? Wyniki z badań, już niebawem  przekazane zostaną rodzicom i trenerom!

Oprócz badania wieku biologicznego na uczestników czekały również:

- testy psychologiczne,

- pomiary antrypometryczne,

- badania densytometryczne dłoni,

- badanie mineralizacji tkanki kostnej,

- test skoczności i mocy na platformie dynamometrycznej.

I to właśnie ten ostatni test cieszył się największym zainteresowaniem naszych dzisiejszych badanych. Młodzi siatkarze z wielką motywacją podchodzili do platfromy, która ocenia ich możliwości skocznościowe.

- Dla nas to było super doświadczenie, chciałybyśmy częściej mieć takie testy i badania bo to bardzo motywuje do ciężkiej pracy... i nie musimy być w szkole - zgodnie podsumowały badania dziewczęta z SP nr 303 w Warszawie.

Bardzo dziękujemy za współpracę i mamy nadzieję, że do zobaczenia nie tylko na SKS-ach, ale w przyszłości również na siatkarskich parkietach.

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2019-05-21

    TESTY SPRAWNOŚCIOWE - dlaczego warto je realizować?

  • 2019-05-17

    Koszykarski Ostrów - #SKSonTour!

  • 2019-06-11

    Dyplomy SKS dla aktywnych SKSiaków - nagrody do zdobycia!