Strajk, a zajęcia SKS - jak postępować?

Strajk, a zajęcia SKS - jak postępować?

Data: 2019-04-08

Szanowni Państwo, 

Drodzy Nauczyciele,

 

W związku z ogłoszeniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli, przygotowaliśmy informacje na temat tego, jak strajk wpływa na zajęcia prowadzone w ramach programu SKS.

Brak jest przepisów, które zabraniałyby prowadzenia zajęć w ramach programu SKS podczas strajku. Oznacza to, że jeżeli w dniu strajku, nauczyciel przebywa w miejscu pracy, ale nie są to godziny, w których nauczyciel strajkuje, to w tym czasie można przeprowadzać zajęcia SKS. Należy oczywiście pamiętać o zebraniu grupy uczniów programu SKS. 

Jeżeli natomiast nauczyciel strajkuje w konkretnych godzinach to nie może w tym czasie prowadzić innych zajęć pozalekcyjnych (np. SKS) i pobierać z tego tytułu wynagrodzenia. 

Ponadto przepisy prawne (w szczególności ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych) nie określają wymaganej liczby godzin spędzonych podczas strajku w zatrudniających Państwa placówkach. Strajkujący przebywają w szkole w godzinach swojej pracy określonych odpowiednio w planie zajęć, harmonogramie, regulaminie pracy lub umowie o pracę.

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2019-04-07

    Biegamy i pomagamy - społecznośćSKS & Orlen Warsaw Marathon

  • 2019-03-30

    MISJA? EDUKACJA! Konferencja #SKSedukuje w Wejherowie

  • 2019-04-10

    Odkrywamy kolejne lokalizacje #SKSonTour. W maju będzie się działo!