Aktualności

#SKSonTour zawitał do Złotej!

#SKSonTour zawitał do Złotej!

Data: 2019-05-10

Dzisiaj czyli 10 maja 2019 r. odwiedziliśmy kolejne miejsce z naszej SKS-owej mapy. Byliśmy w Złotej! Ale której? Bo przecież w Polsce jest ich kilka, a może nawet kilkanaście… My trafiliśmy do Złotej w województwie świętokrzyskim, w powiecie pińczowskim, a całe nasze SKS-owe zamieszanie działo się w Zespole Szkół Oświatowych przy ul. Parkowej 4.

 

Przyszkolna hala sportowa to miejsce tętniące życiem (na co dzień odbywają się w niej m.in. SKS-y – link do reportażu z zajęć SKS) zamieniła się w obwód stacyjny składający się z 10 różnorodnych stanowisk sportowych. Zanim jednak uczestnicy ruszyli na stacje, miało miejsce oficjalne rozpoczęcie, podczas którego głos zabrał Wójt Gminy - Tadeusz Sułek.

"Cieszę się, że takie wielkie wydarzenie jak SKSonTour zawitało właśnie do Złotej. Życzymy wszystkim wielu sportowych przeżyć i wspaniałej atmosfery!" - mówił wójt otwierając wydarzenie.

Po części oficjalnej czas na wspólną, energetyczną rozgrzewkę i przejście na odpowiednie stacje. Na każdej stacji 12 minut aktywności i minuta na przejście. Jakie atrakcje czekały na naszych SKSiaków?

M.in. skateboard, wioślarstwo oraz różnorodne testy sprawnościowe, np. bieg wahadłowy, refleksomierz czy zwis na drążku. SKSonTour to również możliwość spotkania ze sportowcami i aktywnego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez znakomitych sportowców! Podczas pierwszej części gościliśmy przedstawiciela klubu PGE VIVE Kielce, Macieja Czerwca, który na Stacji Mistrzów przeprowadził konkurs rzutów. Następnie zawitali do nas Laura Lach i Przemek Wolan ze Speedball Polska, którzy jeszcze niedawno reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w Kuwejcie, a dzisiaj uczyli podstaw gry w speedball.

Mnóstwo wrażeń i pozytywnych emocji za nami, a już niebawem kolejne wydarzenia! Do zobaczenia :)

Jeśli chcesz żeby SKSonTour odbyło się w Twojej szkole/hali daj znać na maila info@szkolnyklubsportowy.pl.

#teamSKS

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2019-04-23

    #SKSwLiczbach czyli pierwsza porcja liczbowych infografik o SKS-owej społeczności

  • 2019-04-17

    #SKSkibicuje czyli SKS-owa eskorta w Białymstoku!

  • 2019-05-14

    SKSonTour gościnnie w Hali Mistrzów Polski