#SKSłączyPOKOLENIA – Łącznościowcy odebrali nagrody!

#SKSłączyPOKOLENIA – Łącznościowcy odebrali nagrody!

Data: 2018-01-23

Pamiętacie konkurs #SKSłączyPOKOLENIA organizowany przez Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, krajowego operatora programu SKS? Założenie było bardzo proste – szkoły biorące udział w pierwszej edycji programu Szkolny Klub Sportowy miały zaprezentować, w jaki sposób SKS łączy POKOLENIA. Wyniki konkursu znajdują się tutaj – https://szkolnyklubsportowy.pl/aktualnosci/wyniki-konkursu-filmowego-sks-laczy-pokolenia, a my przedstawiamy fotorelacje z warsztatów zorganizowanych dla zwycięskiej grupy.

Późne, wtorkowe popołudnie, sala sportowa w Zespole Szkół Łączności w Krakowie, młodzież uczestnicząca w zajęciach SKS, nauczyciele i dyrekcja szkoły, rodzice, specjaliści ze Speed-Ball Polska oraz przedstawiciele Instytutu Sportu – PIB.

Wszyscy zebrali się w jednym miejscu, aby nagrodzić zwycięzców konkursu i ponownie spędzić aktywnie czas podczas warsztatów w Speed-Ball. Na wstępie spotkania przedstawicielki Instytutu przekazały na ręce Dyrektora Szkoły – Pana Pawła Kucharczyka nagrodę w postaci sprzętu sportowego: pięć certyfikowanych zestawów do gry w Speed-Ball oraz sprzęt do zajęć ogólnorozwojowych. Nie zapomnieliśmy również o uczestnikach programu SKS, każdy z nich otrzymał worek ze sportowymi upominkami. Po części oficjalnej nadszedł czas na część warsztatową, w której aktywnie uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale i rodzice!

Na filmie niejednokrotnie słyszeliśmy, że SKS to dobra zabawa, z kolei rodzice wskazywali, że SKS pełnił w ich życiu bardzo ważną rolę. Podczas warsztatów prowadzonych przez Przemysława Wolana rzeczywiście było widać, że wspólna aktywność fizyczna sprawia wszystkim ogromną przyjemność, ale również umożliwia współpracę i rozwój. Potwierdziły się również słowa Pani Ani Szkudlarek, która podczas filmu powiedziała krótko: „SKS to PASJA” - właśnie tę pasję widać w oczach nauczycielki prowadzącej grupę SKS!

Program Szkolny Klub Sportowy to świetna inicjatywa i cieszę się, że nasi uczniowie mogą brać udział w takich zajęciach. Speed-Ball to nowy i ciekawy sport, sam chętnie spróbowałem i muszę przyznać, że mi się podoba. Ten dodatkowy sprzęt na pewno urozmaici zajęcia w ramach programu i nie tylko, a dzisiejsze warsztaty na długo pozostaną w naszej pamięci – powiedział wicedyrektor Zespołu Szkół Łączności Tadeusz Piszkowski.

Przemysław Wolan, prezes stowarzyszenia Speed-Ball Polska oraz jednocześnie trener kadry narodowej podsumował warsztaty jako bardzo udane, a wśród uczestników zajęć od razu zauważył duży potencjał. Mamy nadzieję, że Speed-Ball zostanie z uczniami Zespołu Szkół Łączności na dłużej i przyniesie im wiele dobrej zabawy oraz sukcesów.

Jeszcze raz gratulujemy i przesyłamy dla wszystkich zaangażowanych osób serdeczne pozdrowienia.  Życzymy sobie i Wam, jak najwięcej ludzi z pasją na swojej drodze i jeszcze więcej  pozytywnej energii!

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-02-01

    Rusza druga edycja programu SKS!

  • 2017-12-12

    Wyniki konkursu filmowego "SKS łączy POKOLENIA"

  • 2018-02-16

    Wielki entuzjazm w Otmuchowie po zajęciach z korfballu