Ruszyła kolejna edycja programu Szkolny Klub Sportowy

Ruszyła kolejna edycja programu Szkolny Klub Sportowy

Data: 2018-02-12

W dniu 9.02.2018 odbyła się konferencja inaugurująca drugą edycje programu „Szkolny Klub Sportowy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego oraz wszyscy operatorzy wojewódzcy.

Wiemy, że zasięg programu SKS stale rośnie – z Państwa deklaracji wynika, że zostanie utworzonych 17 294 grup ćwiczebnych, a program obejmie ponad 98% gmin. Instytut Sportu planuje szereg działań mających na celu ewaluację i promocję programu, o szczegółach opowiedzą pracownicy Zespołu Projektów. mówiła dyrektor dr Urszula Włodarczyk. Na realizację programu SKS Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło ponad 54,5 mln zł, więc pod kilkoma względami będzie to rekordowa edycja programu.

Wszyscy operatorzy połączą siły, aby w roku 2018 dążyć do jak największej aktywizacji dzieci i młodzieży szkolnej. Wspólnie będą wspierać kadry nauczycielskie, tak aby zajęcia były prowadzone w sposób atrakcyjny dla uczestników i zaspakajały ich potrzeby sportowe.

Jesteśmy przekonani, że zgromadzone doświadczenie, nabyta wiedza i zbudowane relacje w roku 2017 pozwolą nam  sprawnie i prawidłowo realizować program SKS w tym roku. Wiemy, jak ważna jest współpraca, dlatego razem będziemy zabiegać o to, by jak najwięcej dzieci i młodzieży uprawiało sport.

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-02-16

    Wielki entuzjazm w Otmuchowie po zajęciach z korfballu

  • 2018-02-01

    Rusza druga edycja programu SKS!

  • 2018-02-27

    Inauguracja II edycji programu SKS w województwie łódzkim.