Parkrun&SKS - rozbiegany Kołobrzeg!

Parkrun&SKS - rozbiegany Kołobrzeg!

Data: 2019-02-23

Sobotni poranek, nadmorski deptak w Kołobrzegu, wszędzie mnóstwo uśmiechniętych i zmotywowanych biegaczy... i wśród tych biegaczy, grupa SKSiaków z SP nr 1 w Kołobrzegu. 

Cóż to było za inspirujące spotkanie. Jak się widzi takich ludzi, to aż chce się biegać! Uczestnicy #programSKS spotykają się regularnie, w każdą sobotę o godz. 9:00. Zbiórka przy Pomniku Sanitariuszki ponieważ to właśnie tam zaczyna się bieg, ale zanim uczestnicy usłyszą komendę "START" to najpierw oczywiście wspólna rozgrzewka i przygotowanie do biegu. 

Sama trasa jest bardzo urokliwa bo prowadzi nad morzem. Społeczność SKS z jedynki biega regularnie, nieważne jaka jest pogoda czy aktualne samopoczucie.

A skąd pomysł na wspólne bieganie? 

Do aktywności motywuje Renata Litwinowicz - nauczycielka wychowania fizycznego z SP nr 1 w Kołobrzegu, która prowadzi również zajęcia SKS. Pani Renata została wyróżniona podczas Kołobrzeskiej Gali Sportu uzyskując nagrodę m.in. za duży wkład w promowanie biegania wśród młodzieży szkolnej. 

- Nasza biegająca społeczność stale rośnie, na Parkrun przychodzi nie tylko młodzież biorąca udział w programie SKS, ale także ich rodzice, znajomi. Część osób przychodzi z czworonożnymi przyjaciółmi. 

To kolejny fakt potwierdzający, że #SKSmotywuje i #SKSłączyPOKOLENIA.  Więc jeśli nie macie planów na sobotnie poranki to zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach biegowych, takich jak np. Parkrun - szczegółowe info znajdziecie - http://www.parkrun.pl/  .

Jeśli Wy również aktywnie spędzacie czas i chcecie pochwalić się inicjatywami, które są realizowane z grupami SKS to prosimy o kontakt - info@szkolnyklubsportowy.pl :) 

#teamSKS

 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2019-02-19

    Co nowego w III edycji? Spotkanie operatorów Programu SKS

  • 2019-02-14

    Jedna dyscyplina na zajęciach SKS? Nie w Czarnej Białostockiej!

  • 2019-02-28

    Co słychać na Dolnym Śląsku i komu kibicuje SKS-owa społeczność?!