Kilka dni z siatkówką w roli głównej czyli #SKSkibicuje

Kilka dni z siatkówką w roli głównej czyli #SKSkibicuje

Data: 2019-05-24

Sezon naszej siatkarskiej reprezentacji kobiet został zainicjowany w bardzo dobrym stylu! W dniach 21-23 maja 2019 r. odbył się pierwszy turniej w ramach Volleyball Nations League i nasze siatkarki zagrały trzy mecze. #SpołecznośćSKS była świadkiem tych wydarzeń! Po raz kolejny udowodniliśmy, że #SKSkibicuje.

W sumie było z nami ok. 300 uczestników programu z ośmiu szkół z województwa opolskiego i śląskiego. Wszyscy razem kibicowaliśmy i wspieraliśmy polskie siatkarki. Po pierwszym, bardzo zaciętym meczu, który zakończył się wynikiem 3:2 dla Włoszek pokazaliśmy, że jesteśmy razem.

- Nie wolno się poddawać, walczymy do końca i wierzymy, że kolejne mecze będą wygrane! Dziękujemy za super emocje. – mówili młodzi kibice z jednej z opolskich szkół.

I warto wierzyć bo dwa kolejne spotkania były już zwycięskie. 3:1 z Niemkami oraz 3:0 z Tajkami, czyli w sumie 7 zdobytych punktów w pierwszym turnieju VNL to duży sukces.

- Dziękujemy za Wasze wsparcie i doping, to dla nas bardzo ważne. Zachęcamy również do udziału w SKS-ach bo warto się ruszać, a Program SKS jest do tego idealną okazją! – podsumowała Malwina Smarzek, najlepsza atakująca turnieju z Opolu.

Te trzy dni były dla nas możliwością spotkania z siatkówką nie tylko na tym najwyższym, międzynarodowym poziomie, ale również podczas zajęć w szkołach. Odwiedziliśmy m.in. dwie najlepsze szkoły w Opolu (najlepsze zarówno pod względem sportowym, jak i naukowym) – Ekonomika i Elektryka. I co ciekawe, w obu króluje siatkówka. Efekty ciężkiej pracy widać gołym okiem. Oprócz siatkarskich umiejętności szlifowanych na SKS-ach są również puchary i medale, które widzieliśmy w obu szkołach.

Na zajęcia SKS w Ekonomiku przychodzą dziewczyny, których wielką pasją jest siatkówka. Część z nich to tegoroczne maturzystki.

- Naukę i sport da się połączyć! To wszystko kwestia organizacji. Ja przygotowywałam się do matury bo chcę zdawać na fizjoterapię, ale na SKS z siatkówki zawsze potrafiłam znaleźć czas. Gram również w klubie piłkarskim MKS Gwiazda Prószków. Namówiła mnie do tego nasza nauczycielka Janina Ficek, która jest prawdziwą pasjonatką sportu i nauczycielem z powołania! – mówi 18-letnia Nikola, która na SKS przyszła prosto z matury ustnej z polskiego, zdanej oczywiście na 100%.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich maturzystów i pozdrowienia dla zespołów z Ekonomika i Elektryka.

Wielkie brawa również dla naszych siatkarek!

A poniżej kilka zdjęć z naszego pobytu w Opolu. Zapraszamy również na Facebook’a – link i Instagrama – link, gdzie znajdziecie więcej info o prowadzonych działaniach.

#teamSKS

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2019-05-14

    SKSonTour gościnnie w Hali Mistrzów Polski

  • 2019-04-23

    #SKSwLiczbach czyli pierwsza porcja liczbowych infografik o SKS-owej społeczności

  • 2019-05-27

    #SKSnaŚląskim czyli kibicujmy razem na Memoriale Kusocińskiego