Biathlon lub korfball na SKSach? Wszystko jest możliwe!

Biathlon lub korfball na SKSach? Wszystko jest możliwe!

Data: 2019-02-05

Jak zapewne już wiecie, na zajęciach SKS nie ma nudy! Odwiedziliśmy szkoły podstawowe w Otmuchowie i Lubawce. W każdej ze szkół zajęcia w ramach programu cechują się dużą różnorodnością. Siatkówka i korfball, tenis stołowy, a czasami taniec, pojawia się również biathlon oraz narciarstwo biegowe. SKS dla to świetny sposób na rozwijanie swoich sportowych umiejętności dzieci i młodzieży, ale także na konstruktywne spędzanie czasu wolnego.

Dzięki zajęciom SKS dzieci mogą wszechstronnie rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz wzrasta świadomość jak bardzo ważny jest ruch w naszym życiu.” – mówi nauczycielka Marta Pilarczyk z SP w Otmuchowie.


„Na zajęciach SKSów poznajemy dużo nowych form aktywności fizycznej. Między innymi poznaliśmy korfball.” – mówi Amelia.

Czas spędzony na zajęciach SKS to również możliwość przygotowania się do zawodów. Tosia z SP w Lubawce, zapytana o korzyści z udziału w programie, mówi o dobrej zabawie i przygotowaniu do międzyszkolnych zawodów... po czym szybko wraca na swoją biegową trasę, bo przecież trening sam się nie zrobi. 

 „Współpracujemy z klubem uczniowskim znajdującym się przy naszej szkole. Dzieci, które są zdolne, chcą dalej kontynuować swoją zabawę z biathlonem i narciarstwem biegowym mogą to robić dalej w klubie.” – mówi nauczyciel Artur Bodzek z SP w Lubawce.

Program SKS stwarza możliwości rozwoju na różnych płaszczyznach. Odwiedzając szkoły w całej Polsce, jesteśmy pod wrażeniem ile dobrego się dzieje! 

Jeśli chcecie być przykładem dla innych i pochwalić się swoimi wyjątkowymi zajęciami SKS napiszcie do nas na adres: info@szkolnyklubsporowy.pl

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2019-01-29

    #ProgramSKS – dlaczego warto dołączyć? fotorelacja z zajęć

  • 2019-01-24

    INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI - DZIENNIK SKS 2019

  • 2019-02-14

    Jedna dyscyplina na zajęciach SKS? Nie w Czarnej Białostockiej!